Kiedy w 2007 roku po raz pierwszy do Szczecina zawitały wspaniałe żaglowce, a my wspólnie przeżywaliśmy wielki finał regat The Tall Ships’ Races 2007, firma SWW „Polmos” S.A. dla upamiętnienia tego historycznego wydarzenia, wyprodukowała limitowaną serię najlepszego wyrobu grupy STARKA.

Powstała wówczas nasza klasyczna Starka 18. Już wtedy wierzyliśmy, że żaglowce powrócą do Szczecina, a my powinniśmy być na ich powrót przygotowani.

Niedługo potem rozpoczęły się więc prace nad nową okowitą Starka, które trwały dokładnie 10 lat. Tyle czasu potrzebowaliśmy, aby nasza Starka stała się kolejnym wyjątkowym produktem, który moglibyśmy przekazać w ręce naszych klientów.

Już pod nową nazwą – Szczecińska Fabryka Wódek „STARKA” – 10 lat od wspaniałego wydarzenia The Tall Ships Races 2007, powstała Starka Adventure – trunek, który skupia w sobie czystą świeżość, niepokorną nutę owoców i wanilii, ale przede wszystkim intrygującą tajemnicę, którą chce się poznać. To nasz kolejny, wspaniały produkt, zachwycający bogatym bukietem smaków i aromatów, który nada każdej chwili wyjątkowego charakteru.