Dojrzewała cztery dekady, rozlana do 2000 butelek znalazła nabywcę w okamgnieniu. Szczecińska Fabryka Wódek „STARKA” domknęła intratny kontrakt swojego flagowego trunku.

Transakcja ta jest wydarzeniem, które zapisze się we współczesnej historii niegdysiejszego Polmosu Szczecin, który od 2012 roku należy do nowego właściciela. Ten od połowy 2016 roku sukcesywnie odbudowuje markę wprowadzając na rynek coraz to nowe wypusty swojej okowity.

– Odnieśliśmy sukces i domknęliśmy kontrakt sprzedając całą wyprodukowaną limitowaną edycję 40-letniej Starki. Zakupu za kwotę siedmiocyfrową dokonał jeden polski dystrybutor – mówi Sylwester Kloskowski, dyrektor zarządzający Szczecińskiej Fabryki Wódek STARKA. –  Już w krótce podamy dane kontaktowe do zakupu, gdzie i za ile będzie można ten unikat zakupić – dodaje.

Podobnie jak inne Starki produkowane w Szczecinie, Starka 40 została wytworzona według staropolskiej receptury na bazie najwyższej jakości destylatu żytniego. Szlachetny smak, wspaniały aromat, głęboka, złocisto-bursztynowa barwa to wynik wyłącznie naturalnych przemian zachodzących w procesie dojrzewania w dębowych beczkach w najlepszym mikroklimacie głębokich piwnic Szczecińskiej Fabryki Wódek. Na ostateczny bukiet tej okowity złożyło się kilka roczników, z których najmłodszy leżakował przez 40 lat.

Wartościowy trunek podkreśla odpowiedni design. Szyjka karafki została opleciona bydlęcą skórą i zapięta pozłacaną spinką z „S” – znakiem towarowym marki. Butelka dekorowana jest farbami zawierającymi prawdziwe 24-karatowe złoto i oznaczona indywidualną ręcznie numerowaną etykietą, na której widnieje podpis prezesa Szczecińskiej Fabryki Wódek. Ten skarb zamknięto w obitej skórą drewnianej skrzynce ozdobionej mosiężnymi elementami, wewnątrz wyściełanej filcem. Do każdej Starki 40 załączony jest certyfikat, który świadczy o autentyczności produktu. Całość wykonana jest ręcznie, jak przystało na rzemieślniczy specjał.